Bolest, která se týká především duševního zdraví, ale proplouvá napovrch


žena, černobíá fotografie

Nežádoucí příznaky přicházejí a pomalu odcházejí. Stává se to postupně nebo také nečekaně najednou. V období, lidově řečeno přechodu neboli klimakteria, se snad každá žena trápí. Je jen malé procento těch, které toto období ani nezaznamenají a nemají žádné nežádoucí příznaky.

Menopauza je jistě slovem, na které se mnohé ženy netěší, ale některé věci bohužel nezměníme. Ovšem můžeme se s tím vypořádat po svém, od toho jsme ženy, se srdcem milující matky, ale stejně tak se srdcem, které pohání krev v našich žilách, když se máme stát bojovnicí. Říká se, že na všechno je lék, tak zkuste najít i na tuto problematiku svůj lék, který vám pomůže k tomu, abyste se opět cítila dobře. Vrátí vás do rovnováhy.

Příznaky se týkají změny tělesných předností, ale také našeho duševního stavu

Obavy, s tím spojený stres, nerovnováha, bolesti kloubů a svalů nebo nespavost, to je jen několik zcela typických případů, které vás v tomto období potkají.

ženy, posed na trávě, plot
Období klimakteria přichází kolem 50 roku každé ženy, avšak existují případy, kdy přijde o mnohem dříve. Nejsou výjimkou ani ženy po čtyřicítce. U každého je tento stav individuální. Není se na co těšit. Příznaky bývají nepříjemné a dá se říct, že každou ženu rozhodí. Není se co divit, ubývá z těla totiž estrogen, což je hlavní hormon, který nás držel ve vitalitě, díky kterému jsme se cítily jako opravdové ženy, krásné a dokonalé a i díky tomu jsme byly zvyklé na ladné a hezké křivky na našem těle. To se teď všechno mění, protože se stárnutím nepotřebujete už tento hormon tolik, jak v mladším věku. Tělo to moc dobře ví, a proto se tomu přizpůsobuje. A zde začínají naše problémy. Estrogen je totiž napojen na celé naše tělo, a proto může ovlivnit naši spavost, ale také ostatní náladu.

Mezi hlavní a základní příznaky patří:
1. Nespavost
2. Návaly horka, pocení
3. Inkontinence moči při kýchání nebo smíchu
4. Bolesti kloubů, tuhost kloubů
5. Vypadávaní vlasů, řídnou nehty
6. Naroste padesátnické kulaté bříško
7. Změny nálad, deprese
8. Menší chuť k milování
9. Větší náchylnost k alergiím
10. Nepravidelný spánek

rtěnka, malovat se