Dobře vidět bez bolení hlavy

Všichni rybáři znají ten nepříjemný pocit, kdy se potřebujete zrakem zaměřit na určitý bod a brání vám v tom sluníčko. Jestliže se budete dívat na vodní hladinu, do které se opírají sluneční paprsky, můžete si přivodit i některé nepříjemné následky. Jak to ale udělat, když musíte přeci vidět, co se děje se splávkem, který se pohupuje na hladině.

  • Díváte-li se proti sluníčku příliš dlouho, může vzniknout i optický klam, který vám ve finále může zhatit možnost úlovku.
  • Splávek na chvilku zmizí a vy (v přesvědčení, že ryba konečně zabrala) zaseknete a výsledkem je to, že k vám přiletí zpět rozlícená žížala.

dřevěné obroučky

Mnohem nebezpečnější situace při oslnění může nastat při řízení automobilu.Tak lze snadno přehlédnout chodce nebo cyklistu. A to už může být opravdový malér. Naskýtají se dvě možnosti, jak problém vyřešit.

  1. Nejezdit autem a nechodit na ryby, pokud svítí sluníčko. Což je asi dost dobře nemožné a v podstatě nesmyslné.
  2. Pořídit si něco, co v takové situaci pomůže.

Takovou pomoc přinášejí polarizační brýle. Nejen, že jsou opravdu účinné, ale jsou i slušivé. Vybrat si totiž můžete podle barvy skel, UV filtru a pochopitelně i celkového vzhledu.

květinka pod sklíčkem

Jednoduchý trik odhalí nekvalitní zboží

Jak je možné, že přes tuto pomůcku sluníčko nežádoucím způsobem nepronikne? Je to v podstatě jednoduché. Skla obsahují polarizační filtr, který propustí pouze pozitivní vertikální vlnění. Tím se zabrání nejen oslnění, ale zvýrazní se i ostrost vidění a dobré vnímání barev. Oči tak nejsou po několika minutách unavené. Někteří prodejci nabízejí pod názvem „polarizační brýle“ náhražku, která rozhodně uvedené funkce nemá. To, jestli jste narazili na kvalitu, poznáte celkem snadno. Pokud se podíváte přes dvoje brýle, pak přes ně uvidíte. Zkuste jedny pootočit o devadesát stupňů. Nic nevidíte? Máte v rukou kvalitu.