Františkovy lázně

Místo, kde si náramně odpočinete, načerpáte novou sílu do života a navíc potěšíte své tělo, protože právě Františkovy lázně jsou léčivým místem pro každého. Ve většině případů sem jezdí starší ročníky, které mají za sebou mnoho let tvrdé práce, a proto potřebují relaxovat a odpočívat v rámci krásného, příjemného a léčivého prostředí .
Pobyty pro seniory se poskytují od 55 let, takže je rozhodně potřeba toho využít. Můžete mít velice nízké a atraktivní ceny za podobné pobyty. Poskytují se jak jednotlivcům tak i manželským nebo jiným párům. V případě, že máte zdravotní problémy, je to ideální způsob, jak si odpočinout, nechat se hýčkat a ještě k tomu pomoci svému tělu od zdravotních problémů.

olejíčky

Podrobnosti o Františkových lázních

1. Demografie a historie
Františkovy lázně jsou město, které se nachází v okrese Cheb tedy v Karlovarském kraji. Jako každé jiné lázně jsou postavené na kouzelném místě, které poskytuje blahodárnou a léčivou vodu. Příznivou pro náš organismus. Pramen je známý již po staletí. Jeho léčivé účinky jsou známy již od 15. století. Místní obyvatelé si po celé roky této vody velice vážili. Tato vzácná voda však nebyla k užitku jenom místním, kteří ji používali, ale prodávala se také po celém Německu. Město bylo založeno v roce 1793. Založil jej císař František I. Město se stalo prvními slatinnými lázněmi na světě.

apukunktura

2. Léčivé prameny
Voda z těchto zdrojů je využívána jako pitný zdroj. Slouží však také ke koupelím a k přípravě zábalů. Pitná kúra je absolvována vždy na základě doporučení lékaře a je předepsána v určitém množství. Můžete pít a procházet se po krásné kolonádě. Léčivých pramenů je tam několik, které jsou uzpůsobené buďto výhradně k pitným kúrám nebo pro jiné účely, jakými jsou koupele, zábaly a další léčivé procedury. Mezi známé patří například pramen Glauber, který má velice příjemnou chuť.