Hodinky Casio Edifice jako dárek pro muže každého věku

Zásady pro výběr hodinek

Cenové rozpětí
První, co by vás mělo zajímat, je cenové rozpětí, jaké je pro vás přijatelné, a také pochopitelně horní cenový limit. U hodinek platí podobné pravidlo psychologie, jako u jiných dárků:
casio hodinky pro muže.jpg
Pokud je vaše cenové rozpětí, řekněme, od 5 do 8 tisíc korun, možná se necháte pozitivně ovlivnit dalším zajímavým modelem, který vás zaujme natolik, že pro vás jeho cena 9 – 10 tisíc nebude problém. A jestliže máte horní limit např. 10 tisíc, dražší luxusnější typy vás už ale neosloví.
U náramkových hodinek se ale nemusí jejich cena šplhat tak vysoko, aby šlo skutečně o výjimečný výrobek. Zkuste se poohlédnout po něčem podobném, jako je např. modelová řada Casio Edifice. Mimochodem, právě typ EFA 121D-1A je nejprodávanějším kusem hodinek této třídy v České republice, a jeho cena nepřesahuje 3 tisíce korun.
hodinky casio.jpg
Jaký typ ciferníku
Za socialismu byly moderní (v 80. letech) digitální hodinky, v 90. letech naopak analogové ciferníky. Dnes je situace taková, že se každý najde v tom svém oblíbeném. Existují také kombinované ciferníky digitálního displeje a analogových ručiček. Měli byste mít tedy jasno v tom, jaký typ je pro vašeho muže nejvhodnější.
Krycí sklo
Pamatujte na to, že muži mají raději masivnější typy hodinek, a že také jejich sklíčka budou více trpět, než u dámských hodinek. Existují tyto základní druhy sklíček:
· Minerální – má větší pevnost, než běžná sklíčka z akrylátu. Do směsi se přidávají krystalky křemene.
· Safírové – velice odolné proti otěru a mechanickým vrypům. Jedná se o syntetický materiál (safír), tedy jakýsi syntetický korund.
· Hardlex – speciální tvrzený materiál, který je patentově chráněn. Je vůbec tím nejlepším řešením v boji proti škrábancům. Jedná se o minerální sklo se speciálním povrchem.
· Sférický tvar – někteří muži ocení lepší čitelnost oblasti ciferníku, což umožňuje vypouklé sklíčko, napodobující tvar čočkového zrna.
hodinky casio g-shock.jpg
Vodotěsnost hodinek
Pokud jsou hodinky označeny pouze nápisem „water resistant“, jsou odolné pouze vůči vzdušné vlhkosti, a do vody nesmí. Jestliže je za nápisem uveden tlak v atmosférách (barech), znamená to, že je lze bezpečně používat pod hladinou vody. Např. označení 10 ATM/10BAR znamená, že budou vodotěsné pod tlakem 10 atmosfér, který odpovídá hloubce čisté vody H2O za ideálních podmínek 100 metrů pod hladinou. Pokud byste se však s nimi chtěli potápět v moři, bude tu působit slaná agresivní voda a pohyb vody (mořské proudy), takže skutečná hloubka ponoru bude sotva poloviční. Pro běžné potápění v moři do hloubek 40 m jsou vhodné 20ATM/20BAR, ovšem profesionální potápěči používají hodinky 100ATM/100BAR. Jestliže se váš muž s hodinkami nepotápí a používá je sporadicky v bazénu pro plavání, postačí pouze 10ATM/10BAR.