Krycí plachta může vaši vodu nejen chránit před znečištěním, ale i ohřívat

Mít čistou vodu v bazénu, to je naprosto zásadní věc, která v první řadě zajímá každého majitele koupací nádrže. Ovšem taková dokonale průzračná, křišťálová voda přece jen něco stojí. Pokud pomineme vaše nekonečné úsilí, tak rozhodně nelze pominout finance vynaložené na úpravu bazénové vody, především s pomocí přípravků bazénové chemie. Nicméně i v této oblasti je možné ušetřit nemalé finanční prostředky díky chytrým preventivním opatřením. Pokud totiž chcete spotřebovávat co nejméně bazénové chemie, tak je nezbytné, abyste svůj bazén efektivně chránili před znečištěním. A to lze především díky kvalitní krycí bazénové plachtě https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty, skrze kterou do vody nepronikne ani smítko.

folie

Pokud si chcete pořídit dobrou bazénovou plachtu, máte na výběr mnoho různých možností. Pokud pomineme, že můžete volit hned z několika různých barev, tak zásadní je především to, abyste si vybrali takovou bazénovou plachtu, která na nádrž perfektně padne. Nikde by neměla přebývat, a především by nikde neměla chybět. Po jejím natažení musí na bazénu vzniknout neproniknutelné krytí, přes které se do vody nedostane žádné smetí.

A co vše se do vody může dostat třeba s větrem, o tom mají všichni majitelé jasnou představu. Mohou to být různé větvičky, listí, hmyz, prach, pyl a mnohé další nečistoty. Ovšem pozor, do nezakryté vody se dostávají i věci, které na první pohled nevidíme, třeba mikroskopické částice v podobě buněk sinic a řas, které se následně velice rychle množí. Správným zakrýváním vodní hladiny tak můžeme předejít mnohým nepříjemnostem.

bazén

Je tedy jasné, že krycí plachta musí na bazén padnout jako na míru střižené šaty. Pokud ovšem máte bazén atypických rozměrů a z nabídky plachet si nejste schopni vybrat, neváhejte si objednat zhotovení plachty na míru, rozhodně se vám to vyplatí.
Zvážit můžete i pořízení velice praktické solární plachty, která přes den ohřívá vodní hladinu od slunce a v noci brání jejímu vychladnutí. Díky tomuto chytrému řešení tak můžete zvýšit teplotu vody v nádrži až o několik stupňů.