Mikulov-perla Moravy


Svou polohou uprostřed svahů zdobených řádky vinné révy a obklopeno zelení si město Mikulov již v dávných dobách vydobylo pověst města plného vína, kultury a nevšedních staveb. Pokud patříte k lidem, kteří svůj čas tráví aktivně, určitě můžete vyzkoušet jednu z cyklotras, které jižní část Moravy nabízí. Už v 18. století bylo město označováno jako moravské vinařské centrum a rozloha vinic dosahovala přes 350 hektarů. V současné době je 440 hektarů vinic rozloženo ve 12 viničních tratích převážně na vápencových skalách v okolí města. Staletou tradicí se pyšní zejména viniční tratě Pod Svatým Kopečkem.malebný pohled na vinohrad
Svatý kopeček je jeden z kopců Pavlovských vrchů o výšce 363 m. V jeho blízkosti byla v roce 1946 vyhlášena přírodní rezervace o rozloze 37 hektarů. V této malebné krajině jako stvořené pro výlety najdete velice navštěvované církevní stavby datované až do 17. století a mimořádně krásnou přírodu. Svahy jsou orientované převážně jižním směrem a místy mají vzhled skalní stepi, což způsobilo, že zde roste mnoho velice vzácných rostlin.
Jižní svahy toto místo předurčily k pěstování vinné révy, kterou sem přinesli Římané při svých vojenských taženích a jejichž legie zde tábořily. krajina kolem MikulovaPo jejich odchodu se vinařství dařilo hlavně v době Velkomoravské říše. Zdejší chráněné viniční trati patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Mezi nejkvalitnější vína oblasti patří Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay. Modré odrůdy hroznů jsou v menšině, najdeme zde nejvíc Frankovku a Rulandské modré.
Skvělé víno můžete v pohodlí ochutnat, pokud si k vašemu pobytu vyberete ubytování mikulov v krásném a luxusním hotelu, ze kterého se můžete přímo z vířivky nebo z bazénu kochat pohledem na nezapomenutelnou místní krajinu. V hotelu najdete tři druhy pokojů, prostory pro pořádání společenských akcí, Pivovarskou restauraci, malý pivovar a populární vinárnu a vinný sklep. Moderní wellness vám dá zapomenout na namáhavý sportovní výkon a perličková koupel, sauna a masáž vás doslova nabije novou energií pro další dobrodružství.