Nejlidnatější města světa

Směrem na východ od nás, to jsou nejlidnatější oblasti na celém světě. Metropole, které mají nad deset milionů obyvatel, to není žádná výjimka nebo minimum. Měst, která mají i několikanásobně více obyvatel než celá česká republika, je na světě doopravdy mnoho. Aglomerace, které některá města vytvářejí, se šplhají do řádů desítek milionů obyvatel.

1. Tokyo
Hlavní město Japonska má celkem třicet osm milionů obyvatel. Jedná se o nejzalidněnější oblast na světě. Kulturní střed západu s východem se odehrává právě zde, kultura zde potkává civilizaci a starobylé dotváří ultramodernost. Jedná se o jedno z nejzajímavějších měst na světě, které jednoznačně stojí za to navštívit. Naleznete zde jak parky s oázami klidu, tak oblasti, kde se nikdy nespí. Pokud si myslíte, že není město, které by vám mohlo nabídnout všechno, po čem jenom toužíte, Tokyo vám tuhle představu vyvrátí.

2. Dillí
Hlavní město Indie je po Bombaji druhé nejrozlehlejší město celé Indie. Aglomerace zahrnuje více než sedm tisíc lidí na kilometr čtvereční. Dillí, to je kulturní ráj pro lidi, kteří chtějí poznat moderní město postavené na starobylém kulturním základě. Dillí je nejspíš město s největším počtem uznaných světových památek, jež nesou národní dědictví – je jich celkem přes sto osmdesát. Dillím protéká řeka Jamuna, která patří mezi nejposvátnější hinduistické řeky.

3. Šanghaj
Nejlidnatější a nejšpinavější město na světě má více než třiadvacet milionů obyvatel. Město leží u jihovýchodního pobřeží, takže se z něj stala výhodná dopravní křižovatka pro obchod nejen v celé Asii, ale i pro obchod s Amerikou. Obrovská zalidněnost, která přesahuje tři a půl tisíce obyvatel na kilometr čtvereční, ovšem způsobuje i znečištění ovzduší, které je nejznečištěnější na světě.

4. Mexico city
Čtvrtým nejlidnatějším městem světa je Mexiko City s celkem jednadvaceti miliony obyvatel. Hlavní město Mexika je největším španělsky mluvícím městem na zemi a zároveň je to největší město na západní polokouli. Základ této aglomerace byl prý založen Aztéckým kmenem někdy ve čtrnáctém století, proto je Ciudad de Mexico dodnes velkou turistickou oblastí.