Poklopy, dekly a kryty

Maličkosti, kterých si v běžném životě ani nevšímáme, ale jsou zde a jsou velice podstatné, protože tvoří součást měst, vesnic, průmyslových zón a dalších oblastí, kde jsou zkrátka zapotřebí. Potkáváte je na ulici, jsou s nimi přikryté kanály, ale používají se i v dalších oblastech zaměstnání nebo v oblastech různých prací.

paluba

Jaké druhy v dnešní době existují?

1. Kompozitní
2. Kovové poklopy
3. Zakázkové poklopy

Každý typ je jedinečný. Hodí se skvěle na přikrytí šachet nebo se používají jako kanalizační poklopy. Ty známe všichni jistě velice dobře, protože je na ulici potkáváme nejčastěji. Jsou tedy poměrně běžné. Potkat je také můžete v parcích, mohou být zatížené zeleným pásem, na chodnících nebo parkovištích. Dokonce může být i různé provedení: žárový zinek, nerez nebo mosaz.

· Není výjimkou, že se s podobnými produkty můžeme setkat také na chalupě. Ptáte se, kde tam by se mohl najít nějaký poklop, který by něco přiklápěl, kromě tedy hlavního kanalizačního? Studna, to je odpověď, na tuto otázku. Každá studna, protože je hluboká, musí mít samozřejmě také svůj vlastní styl poklopu, a proto patří také do této kategorie. Může být vyrobená speciálně, nebo může být běžného typu provedení.

· Každá díra nebo jáma musí být vždy chráněná a přikrytá pevným, bytelným, odolným a kvalitním poklopem nebo krytem, který tvoří jakousi vrstvu na povrchu. Většinou se jedná o kus kovu, který se jednoduše pokládá na vývod nějaké šachty nebo na místo, kde ústí kanalizace. Tak snadné by se to mohlo zdát, ovšem na poklopy jsou kladeny velmi vysoké nároky. Je důležité celkové provedení, měří se zatížení a mnoho dalších vlastností, jakým je například i nehořlavost, celková propustnost, voděodolnost a další.

zem

Proč nepadáme do hlubokých jam?

· Víte, proč nepadáme dolů do hlubokých šachet? Třeba brzo ráno nebo ještě v noci, když jdete po ulici, rozespalí, všude kolem Vás je tma, jdete a najednou je tam díra do kanálu nebo do jiné hluboké jámy. Jak to, že do ní nespadneme? Protože má poklop! Tak běžná věc, tak ve své podstatě obyčejná, ale přeci tak důležitá ud/.