Postel

Nejprve je vhodné si určit pro jaké použití a kde bude využívána. Do pokoje pro hosty stačí i levnější a méně kvalitní matrace, protože je to jen chvilkové přespávání. Naopak na Vaší hlavní matraci byste v žádném případě neměli šetřit. Při nesprávné volbě si můžete ničit páteř, což je pro zdraví velice špatná věc a souvisí s tím mnoho závažných nemocí pohyblivého aparátu. Ty pociťují zejména starší osoby. Třeba už pro dospívající lidi je vhodné zvolit klasickou postel. Pamatujte vždy také na kvalitu. Přece nechcete tuto drahou záležitost za pár let vyhodit.
kočka v posteli
Konstrukce
Nejběžnější a normálně asi nejlepší materiál pro tuto část je dřevo. Ovšem jsou dva typy tvrdosti. Hned začneme tím měkkým. Ty jsou spíše na již zmíněné občasné přespání, protože se za kratší dobu poškodí. Naopak druhý typ těch tvrdých vydrží značně déle. Napovídá tomu dobrá stabilita a odolnost spojů. Poslední takovou větší výhodou je určitě odolnost proti zvýšené vlhkosti nebo výkyvu teplot. Pokud tyto vlastnosti zkombinujete se standartním rozměrem a kvalitní matrací, tak dostanete opravdu dobrou postel. Řeč je o dřevěné posteli 90×200. Dále nejdeme třeba laminátové postele. Zaplatíme za ně relativně málo peněz, ovšem to se podepíše na životnosti. Dají se koupit i dražší produkty z pevného lamina. To ocení určitě maminky, protože se lehce udržují. Setkat se můžeme i s kovovým rámem, ale to je spíše pro specifické prostory.
snídaně v posteli
Matrace
Asi nejvíce diskutabilní téma je tvrdost matrace. Mladší generaci se doporučuje spíše tvrdší, naopak senioři by měli mít měkčí matraci. Pokud Vás často trápí bolest zad, nebo máte problém s páteří, tak určitě sáhnete po takové, aby měla ortopedické vlastnosti. Někdo zase trpí větším pocení. Pro tyto osoby musí mít produkt dobrou ventilaci a vzdušnost, takže je dobré se poradit přímo s prodavačem třeba ve spánkovém studiu.