Připravte se na skutečný lov

Jako amatérský rybář máte už leccos za sebou. Těch kaprů, co jste nachytal za celou svou kariéru. Co candátů a okounů. Dokonce i štiku, kterou jste ulovil zcela náhodně, máte vypreparovanou na zdi, jako skutečně cenný úlovek. Ještě Vám ale chybí sumec, který je vynikající na másle, nebo vyuzený. Sumec by Vám ve Vaší sbírce úlovků chybět neměl!
Inu, nedá se nic dělat, měl byste se začít zajímat o vybavení , které budete zcela jistě potřebovat. Čeká Vás lov podobný tomu, který jste již provedl, když se Vám podařilo zvítězit nad štikou.fishing
Pokud znáte člověka, který sumce již ulovil, nechte si vyprávět, jak lov probíhal. Není to žádná legrace. Musíte dávat pozor na spoustu věcí okolo.
· Zajistěte si kvalitní návnadu.
· Určitě musíte mít pevné vlasce, které unesou tu horu masa, která se bude dozajista vší silou bránit!
· Musíte mít kvalitní prut s navijákem, který je opatřen dokonalou brzdou, abyste sumce mohl pomalu přibližovat k břehu z hlubin jeho prostředí.
· Chce to také obratnost a fyzickou sílu, bez které se neobejdete. I trpělivost, protože zvítězí ten, který vydrží déle prosazovat svou. Vy budete chtít sumce ulovit, sumec se naopak nebude chtít jen tak vzdát.
· A když budou poblíž druhé ruce s podběrákem, pak budete skutečně úspěšní Vy!
Už při prvním úspěšném zaseknutí zjistíte, jak velkou rybu máte na konci vlasce. Ta síla a tíha Vás možná v první chvíli vyplaší! Ale zachovejte klid a zavolejte si na pomoc ostatní rybáře. I když ti bývají natolik zkušení, že přiběhnou sami.
Uvidíte, jak budete unaven, ale zároveň šťasten, že se Vám podařilo ulovit tak obrovskou a skvostnou rybu, jakou sumec dozajista je!
Musíte vědět, že lov sumce je skutečně boj. Vybavte své rybářské náčiní tak, aby Vám při něm nic nechybělo. Předejděte smutku z přetržení vlasce, nebo z nevhodného navijáku. Byla by velká škoda, kdybyste neulovil sumce jen z důvodu nedostatečného vybavení!fish