Problémy se zvětšenou prostatou

V mnohých případech se jedná o nezhoubné zvětšení.Prostata je malý orgán, který se svévolně zvětšuje po celý mužský život. Jsou však věci, které k jeho špatnému fungování a k jeho zvětšování přispívají. Tento problém se většinou objevuje u starších mužů, a to od padesátého roku. Ovšem existují i případy mnohem mladších ročníků, které trpěli zvětšením, a museli to okamžitě začít řešit. Toto onemocnění má tři stádia. Tři formy jsou:
– mikroskopická
– klinická
– symptomatická
Po 70 roce se toto onemocnění projeví až u 90% všech mužů. Důsledkem zvětšeného orgánu mohou nastat velice nepříjemné problémy.
PÁR

Prostata se zvětšuje kvůli špatnému životnímu stylu

Co můžeme udělat proto, abychom tomu zabránili?
a) Vyhnout se kořeněným a pikantním jídlům.
b) Vyhnout se menšímu intervalu močení po dobu dne.
c) Vyhnout se častému zadržování moči.
d) Měli bychom si dávat pozor na pitný režim.
e) Ovšem nepít velké množství tekutin před spaním.
f) Nekonzumovat často alkohol a vyhnout se většímu objemu pití piva.
g) Doporučuje se zdravě se hýbat nebo trochu sportovat.
boy2

Rizikové faktory – vždy záleží na věku. Čekejte, že tyto problémy mohou nastat spíše s pozdějším věkem. Ovšem tento faktor neovlivníte. Zvýšená produkce testosteronu je dalším faktorem. Dědičnost hraje samozřejmě také svou roli. Obezita, vysoký krevní tlak a cukrovka, to jsou další hlavní faktory, které také způsobují následné problémy se zvětšenou prostatou.
lék

Jaké nastávají problémy?

Jakmile dojde k svévolnému zvětšení, přichází problémy s močením. Časté nucení na močení, urgentní močení k tomu všemu dochází. V noci se může objevit také nutnost jít na záchod, proto je to i z hlediska soukromí nepříjemné. V některých denních situacích je také časté močení velice nepříjemné. Tento problém dokonce může zapříčinit nespavost nebo nedostatečnou erekci. Ve špatném slova smyslu tak ovlivní váš soukromý a osobní život.