Ruku v ruce jdou vzduchotechnika a rekuperace

Obydlí je našim domovem, i těmito slovy by se dal popsat vztah našeho obydlí k nám samotným. Každý se doma cítí dobře, příjemně a bezpečně a každý si přeje mít moderní bydlení plné svěžího vzduchu.

klimatizace

Vzduchotechnika a rekuperace
Možnosti dnešních technologií jsou až neuvěřitelné. Jestliže se zaměříme konkrétně na výměnu vzduchu v místnosti, pak je nejsnazší způsob otevřít okno a vyvětrat. Něco jiného je přivádění vzduchu do místnosti formou klimatizace, která vzduch může ohřívat nebo ochlazovat. Pokud však chcete běžně větrat a přitom minimalizovat tepelné náklady, pak je zde jedno řešení. Jedním slovem rekuperace.

Co to vlastně znamená?

Vysvětlíme si, na jakém konkrétním principu rekuperace probíhá. Tento systém se instaluje na rodinné domy a má zařídit, aby se v domě větralo bez zbytečných tepelných ztrát.

Poskytuje lidem čerstvý a čistý vzduch z venkovního prostředí, zatímco nemusíte mít otevřená okna a dveře dokořán, abyste přišli o všechno teplo. Problémy s větráním míváme v domácnostech v létě i v zimě a nejhorší je to právě v období zimních měsíců, kdy nedochází tolik k výměně vzduchu, jak by mělo, takže se následně často stává, že se nám v domácnosti množí plísně. Bývá to běžně vidět v rozích místností. Vysoká je i koncentrace vydýchaného vzduchu čili CO2 v místnosti a proto narůstá množení bakterií, mikrobů nebo roztočů. Obzvláště v zimě je větrání nepraktické, protože přijdeme o všechno teplo. Proto je zde tento systém rekuperace. Obraťte se na naše služby. Vzduchotechnika Zlín zařizuje kompletní servis.

a) Systém rekuperace větrání je nastavený tak, že slouží k optimální výměně vzduchu v místnosti, zatímco minimalizuje tepelné ztráty. Díky tomu nepřicházíme o teplo, které ve svém domově máme, a větráte pomocí tohoto systému, takže máte doma čerstvý a čistý vzduch, který se každému lépe dýchá. Rekuperace však neznamená vytápění.

okno

b) Můžeme si uvést jeden konkrétní příklad. Tepelné ztráty větráním, formou mikroventilace nebo okenních štěrbin, tvoří až 40% celkové ztráty tepla u daného objektu.

c) Díky rekuperaci bude dům větrán automaticky a to i v době, kdy v něm nebudete přebývat. Samozřejmě, pokud v něm nebudou lidé, tak bude intenzita větrání nižší, ale nestane se, že byste přijeli po týdenní dovolené domů a měli tam špatný a nedýchatelný vzduch, jak to obyčejně bývá v každém domově, který opustíme na delší dobu.