Se schodolezem je těžký život o něco snazší

Žít s nějakým tělesným postižením není ani trochu jednoduché. A to ať už se člověk s podobným hendikepem narodí anebo ať jej získá v průběhu života. Vždy se musí složitě vyrovnávat s těžkou ránou, kterou mu život uštědřil. Naštěstí dnes existují různé moderní technologie, které takovým lidem pomáhají jejich život usnadnit.
ošetřovatelka s invalidou.jpg
Jedna z největších překážek, které musí postižení lidé překonávat, jsou schody. Byť i krátký, tak úsek s nerovným a prudce se svažujícím terénem je bez cizí pomoci či nějaké šikovné pomůcky prakticky nepřekonatelný. Ovšem i když máte po ruce nějakého druhého člověka, tak ani v takovém případě to není žádná legrace. Každý, kdo se již někdy pokusil pomoci tělesně postiženému člověku na vozíku zdolat schody, o tom ví své.

Pomůcka, kterou oceníte
Mnohem snadnější to je, pokud jsou na místě k dispozici různé zdvihací rampy či pojízdné plošiny. Taková pomocná zařízení již bývají k mání na různých veřejných místech, jako jsou školy či třeba nádraží, daní lidé si je mohou pořídit také domů. Nicméně i přesto je jich stále málo. Vždyť takový hendikepovaný člověk přeci nebude stále sedět na jednom místě, všichni chceme být v kontaktu s dalšími lidmi. Takže i v případě, že si svou vlastní domácnost vybaví bezbariérově, tak jakmile se dostane do cizího domu anebo na jiné místo, tak tam již podobné usnadňující úpravy nelze očekávat.
betonové schody.jpg
Ovšem pro takové případy je jako dělaný praktický schodolez. Jedná se o pomůcku ke zdolávání schodišť o různé šířce či sklonu. A zásadní je, že jde o mobilní pomůcku, takže jakmile s ní na vybraném místě zdoláte schody, můžete ji naložit do auta a posunout se zase o kus dál, kam je potřeba. Díky praktickému schodolezu tak hendikepovaný člověk nezůstane nikdy na holičkách a jeho blízcí ho budou moci kdykoli snadno a pohodlně vyvézt do schodů anebo ze schodů.