Větrat už nemusíte

Okna nám na domě nám slouží k tomu, aby do interiéru vnikalo denní světlo, abychom měli pěkný výhled a taky abychom mohli větrat a tím mít dostatek čerstvého vzduchu. Ovšem ne každý větrá tak, jak by měl. Když větráte krátce, čistý vzduch se nestihne dostat do celého domu a vy vlastně neustále dýcháte vzduch plný nečistot a škodlivých látek, které se samozřejmě v domácnosti vytváří. Ti, co větrají dlouze, zase přichází drahocenné teplo, kterého je v zimě zapotřebí. Celý dům se prochladí a pak dlouho trvá, než se vyhřeje a teplota je, jak má být. Prostě všechno má své úskalí. Napadlo vás někdy, že byste mohli větrat i bez otevřených oken? Že je to nemožné? Dnešní doba nabízí spoustu nových technologií, které sed dají využít i ve vaší domácnosti.

vzduchotechnika

O digestoři už určitě slyšel každý. Principem digestoře je vlastně odtah nežádoucích par, které se při vaření vytváří. Jedná se vlastně o potrubí, kterým uniká nežádoucí vzduch ven. Na podobném principu jsou založeny i rekuperační jednotky, které vám zajistí odvod znečištěného vzduchu ven a zároveň přívod čerstvého vzduchu dovnitř.

Budete dýchat jen čistý vzduch

V horkých letních dnech máme všichni tendenci neustále větrat. Ale co když jsou všichni po celý den mimo domov? To si pak doma připadáte jako v sauně. Nechat otevřená všechna okna, když jste v práci a nebydlíte zrovna v tom nejvyšším patře, by se vám nemuselo vyplatit. Mějte čistý vzduch za pomoci moderního systému, který bude znečištěný vzduch odvádět ven i v době, kdy zrovna budete v zaměstnání nebo na cestách. Toto moderní zařízení můžete použít nejen u novostavby, ale i u starších domů, jelikož i z těch se dnes stávají domy pasivní.

byt

Vzduchová filtrace

Že vám tento pojem nic neříká? Jednoduše řečeno, jde o neustálou výměnu vzduchu ve vašem domě, o jejíž realizaci se postará vzduchotechnika Zlín.