Vydejte se na dravce vybavení kvalitou

Nejen sportovní a profesionální rybáři, kteří vyrážejí na lov na moře, ocení výhody kvalitního a spolehlivého multiplikátoru. Tento druh navijáku je pevnější a přitom lehčí než běžný naviják a upevňuje se z vrchu udice a ne pod ni, má cívku uloženou v pevném hliníkovém pouzdře a osa cívky je kolmo k ose prutu, bývá vybaven řadičem a samozřejmě brzdou. Je pravdou, že k nám se tento skvělý rybářský pomocník dostal v dobách, kdy už jej ve světě používaly na chytání i malé děti, ale těší se čím dál větší oblibě.

Multiplikátorů samozřejmě existuje mnoho druhů. Všechny jsou každopádně určeny hlavně na dravé ryby k použití při vláčení a ne k nahazování. Základním druhem tohoto navijáku je mořský a sumcový. Mořské navijáky tohoto typu jsou velké a těžké, mají trochu jiný brzdný systém a opravdu velkou kapacitu vlasce a bývají vybaveny dalším doplňky a technickými vymoženostmi, které prostě v našich vodách nevyužijete, proto je určen pouze na moře.

Sumcové multiplikátory jsou podobné těm mořským, ale jsou menší a lehčí, ale i přesto vydrží i vysokou zátěž. S těmito navijáky se nenahazuje, ale návnada s bójkou se zaváží za pomocí loďky. Je pravdou, že i sumcové navijáky je možné použít na moři a to k pilkování. Jde vlastně také o přívlač, ale trochu jiným způsobem než na našich vodách. Ale i tak ti rybáři, kteří se chystají na dravé ryby v našich vodách jistě sumcový naviják ocení.

Ovšem nejrozšířenější a nejpoužívanější multiplikátory jsou v na našich vodách vláčecí a házecí, které na rozdíl od obyčejného smekacího navijáku vydrží sloužit každému rybáři po dlouhá léta, vlastně i po celý život. V naší široké nabídce najdete vysoce kvalitní a spolehlivé multiplikátory od předních výrobců za skvělé ceny.