Vyrobme si vlastní podzimní dekoraci

Určitě si každý rád vyzdobí svůj příbytek dle svého vkusu, někomu stačí větévka podzimních rostlin a keřů do vázy, někomu pouhá výzdoba na dveře. Jsou ale tací, kteří si dovedou vyzdobit jak byt, tak zahrádku, někdo věnuje takovou dekoraci jako dárek svým nejbližším, zkrátka je mnoho způsobů jak potěšit nejen sebe, tak i své blízké. Nápadů, inspirací a způsobů je mnoho a vy můžete oslavit příchod podzimu s plnou parádou. Podzim má své kouzlo a barev v přírodě je tolik, načerpat inspiraci můžete kdekoliv.
výzdoba na podzim
Barev můžete zvolit mnoho, převládá:
–          okrová
–          oranžová
–          odstíny hnědé
–          temná rez
–          bílá
–          žlutooranžová
Je také mnoho materiálu, z kterých vyrobíte věnce, ozdobené květináče, vázy, obrázky a jiné dekorace na stěnu, ale i do oken a třeba na stůl. Můžete vyrazit na procházku do přírody a nasbírat různé velikosti šišek, větviček, bobule, přidat lze různé sušené plody, klasy obilí, okrasné trávy. Cestou lesem oceníte nádherně vybarvené listy stromů a byla by velká škoda, nepřinést si trochu z té krásy domů. Listy vysušíte, vylisujete a můžete tvořit.
dekorace s dýněmi
Další krásnou ozdobou pro vás může být podzimní dýně. Je mnoho velikostí, tvarů i barev a koupit se v tomto období dají všude, kde se prodávají květiny nebo v hobby marketech. Z takové dýně se dá vyrobit třeba nádherná váza, vyřezat všelijaké tvary nebo jen tak ji můžete položit na určité místo a její okolí pouze dozdobit.
Krásně vypadají také oříšky. Dlouho vydrží a nikdy nezvadnou. Mnoho parády udělají v misce na stole také žaludy, nebo nádherné, lesklé kaštany. Vše lze například smíchat nebo vrstvit do vysoké, průhledné vázy.
Toto vše doplníme sušenými květy, pokud například občas dostanete květiny, nebo využíváte během roku službu rozvozu květin (například do kanceláří), ty po odkvětu usušíte a právě na podzim najdou své další uplatnění. Své místo má zde také koření (například hřebíček, badyán, vanilkový lusk, skořice).
podzimní dekorace
A uvidíte, jak teple a příjemně na vás bude působit večer se svíčkou a hrnkem teplého čaje, jak hrdě se budete kochat svými výtvory, které vám jistě bude každý obdivovat.