Zbytečné příčiny, kvůli kterým voláme asistenční služby

Asistenční služby pojišťoven, u kterých mají řidiči sjednané povinné ručení nebo havarijní pojištění, jsou denně bombardovány zbytečnými telefonáty řidičů, kteří mají nějaký problém se svým vozidlem a neumějí si s tím poradit. Ve většině případů jde jen o banality a lidskou nevědomost a neinformovanost. Za některé chyby si totiž řidič může sám. Třeba, když natankuje špatné palivo. V zimním období volají řidiči a obracejí na pojišťovnu s pomocí v případě zamrzlé nafty.
Mnoho výrobců automobilů, přechází na výrobu takzvaného bez zátkového tankování. V tomto případě se majiteli vozidla nemůže stát, že by natankoval špatné palivo. Podle toho, jaké výsledky udávají pojišťovny je toto velice dobrý krok. Lidé často zmatkují, a tak sáhnou po jiné pistoli.

motor

Porucha motoru bývá asi nejčastější příčinou volání řidičů na asistenční linky pojišťoven. Jako nejčastější příčinu ji uvádí Kooperativa a Česká pojišťovna.
Nehoda je také jednou z hlavních a nejčastějších příčin kvůli, kterým voláme na pojišťovnu. Jako nejčastější důvod tohoto problému uvádí časté volání třeba ČSOB pojišťovna.

Velmi často se stává, že řidiči jezdí na rezervu a jezdí tak dlouho, dokud nedojde palivo úplně. V takovém případě nezbývá nic jiného než zavolat na sistační službu, aby dovezli palivo na natankování.
V některých případech se stává, že ztratíme klíče od auta. Bývá to hodně obvyklá příčina, kdy voláme asistenční služby pojišťoven.
Mnoho řidičů si neví rady, pokud dojde k defektu pneumatiky a samotné výměně. Což je základ už v autoškolách.

čerpací stanice

Dobré je vozit s sebou startovací kabely v případě vybití baterie. To je další příčiny kdy si voláme o pomoc a dovezení nové autobaterie.
Česká pojišťovna řadí mezi časté příčiny také vandalismus. Rozbité okno, vypáčené dveře a pak následná krádež všeho co v autě zloději najdou.
Na asistenční službu se volá také v případě prasklé žárovky. Ačkoli se to může zdát směšné, v případě nových vozů si někdy nevyměníte žárovku sami. Špatný přístup a složitá montáž jsou toho příčinou.