Bez hadic by to nešlo

No tak schválně. Jak byste si počínali, kdybyste dostali za úkol dostat vodu z kohoutku či dokonce přímo ze studny na nějaké jiné místo? Vcelku nepříliš vzdálené, ale přece jenom jiné místo? Jak byste se tohoto úkolu zhostili?

bazénová hadice

  1. Třeba byste tu tekutinu mohli přenášet v konvích nebo nějakých jiných nádobách, jež by byly zrovna po ruce. Konec konců se tak děje, když zaléváte záhony, tak proč ne? Jenže je tu ‚menší problém‘ – dokážete si představit, jak byste měli ušoupané nohy a až k zemi vytahané ruce, kdybyste takovouto nádobou měli naplnit dejme tomu i ne zase až tak velký bazén? To byste si dali pořádně do těla!
  2. Nebo byste ji mohli nabírat do sudů a ty pak k onomu cílovému bazénu koulet. Což by bylo sice o trochu pohodlnější, jenže zdlouhavé. A navíc kde seženete tak velké sudy, aby se to vyplatilo, za kolik by byly k mání a jak dlouho by něco podobného vydržely? Další slepá ulička.
  3. Nebo byste mohli třeba…

Můžete přemýšlet tak dlouho, jak jenom chcete. Ale stejně skončíte u jediného praktického řešení, u té nejlepší volby. A sice že voda se nejlépe přemístí z místa na místo pomocí vhodné hadice. Protože hadice skýtá možnost dostat vodu ze zdroje do libovolně vzdáleného bazénu nebo kamkoliv jinam bez nutnosti se tímto počínáním strhat; nebo se také znemožnit, to pokud by vás pozoroval při onom nekonečném přenášení konve nebo třeba hrnce z místa na místo někdo škodolibý ze sousedství.

Bazénové hadice jsou v tomto ohledu učiněné terno. Protože znáte to. Stačí je na jednom konci připojit ke zdroji vody a na druhém je nechat tam, kam má transportovaná voda mířit, a už to jede. Aniž byste se museli jakkoliv lopotit, aniž byste byli místním drbnám a jimi informovaným spoluobčanům k smíchu.
Kvalitní hadice odvede dobrou práci rychle a spolehlivě a člověk se u toho ani nezapotí.

hadice

A tím klady ještě ani zdaleka nekončí. Protože bazénová hadice může posloužit i k poněkud odlišnému účelu. Může kupříkladu propojovat bazén s bazénovou filtrací nebo dalšími součástmi bazénové technologie. Může být napojena k bazénovému vysavači, může sloužit k vypouštění bazénu, může být obyčejná, ale klidně i solární.

K výhodám takové hadice pak patří i to, že si člověk může snadno zvolit potřebnou délku, protože tu lze jednotlivé díly spojovat dle libosti. A pružný plast, že kterého jsou vyrobeny, skvěle odolává působení vody i ultrafialovému záření.
Takže potřebujete-li přemísťovat vodu odkudkoliv kamkoliv, nesázejte na konev. Hadice vám prokáže lepší službu.