Do Řecka na nejkrásnější pláže v Evropě

Nejzelenější místo ostrova Zakynthos se nazývá Argasi. Je ideální pro ty, co se rozhodli strávit své volno válením u moře. Místo je sevřené mezi kopci a v noci si můžete dosyta užít noční život.

Pro rodinnou dovolenou je ideální oblast Vasilikos. Na špičce ostrova se nacházejí pláže. Rostou tu borovice a olivy a místo je ideální pro klidnou dovolenou.

Nejznámější a nejpopulárnější je Pláž ztroskotanců s vrakem lodi, která je oblíbeným objektem k fotografování a místo je současně vhodné ke koupání.
oblázková pláž

Divoký ostrůvek Kythéra vám nabídne prosté ubytování, ale také pláž, kde není hlava na hlavě.

Na Lefkadě je těžké označit jen jednu pláž za tu nej. Porto Katsiki leží v blízkosti letoviska Vassiliki a je úchvatná. Čeká vás pohled na vysoké vápencové útesy, jemný bílý písek a blankytně modré moře. Stejně tak malebná je Egremni. Dostupná je po 347 schodech vytesaných do útesu. Takže zatím není masově obléhaná.

Vydáte-li se do Řecka na ostrov Mykonos, užijete si tu kromě místních krás i luxusní pláže. Ostrov leží v Egejském moři a je považován za jeden z nejkrásnějších. Pláže jsou tu na kraji tyrkysové a postupně se barví do námořnické modré. Doplňuje je zlatavý písek.

Můžete se ale vydat i za nočním životem, i archeologickými památkami.

Nejnavštěvovanější pláže jsou Paradie, Yialos, Elia, Platis, nebo Super Paradise.
člun na pláži

Pokud jste se rozhodli pro Korfu, můžete se vydat na pláž Agia Varvara. Je dlouhá písečná s pozvolným vstupem do moře. Ale dále od břehu je velmi hluboká a mohou tu být silné proudy. Na pláži jsou k dispozici sprchy, občerstvení a lehátka se slunečníky.

Agios Gordis je nejpopulárnější na ostrově. Je obklopená pískovcovými skalisky a bujnou vegetací. Dostane se vám tu plného plážového servisu. Samozřejmostí jsou lehátka se slunečníky.

Je dva kilometry dlouhá, pokrytá hrubším pískem se zlatavým nádechem. Moře je tu mělké. Můžete se svézt na vodním skútru, na banánu, nebo šlapadlech.

Pláž Elafonisi najdete na ostrově Kréta. Zaujme vás průzračná a mělká úžina, která spojuje malý ostrůvek s pevninou. Jezdí sem jednodenní organizované zájezdy, taxíky nebo turisté v zapůjčených autech.