Bydlet v bytě či domě?

Mnozí lidé si kladou otázku, zda je lepší mít vlastní dům nebo bydlet v bytě. Obojí má své výhody a nevýhody. Život v bytě je rozhodně skvělý v tom, že není náročný na údržbu a obvykle je v místě, kde jsou dostupné služby. Život v rodinném domě je zase o svobodě. Nemusíte se dělit o prostor se sousedy.  Mnoho lidí ví, jak je náročné soužití sousedů, kteří se spolu prostě nesnesou a dělají si navzájem schválnosti.
projekt rodinného domu
Je to hodně o životním stylu a o tom, co komu vyhovuje. Mnozí lidé soudí, že když už si musí vzít hypotéku, tak lepší je investice do rodinného domu.
Tak co? Také toužíte po tom mít vlastní dům? Pokud ano, určitě zvažujete, zda investovat do nového domu, nebo se pustit do rekonstrukce staršího domu.
 rodinný dům snů

Nový nebo starý?

Nový dům je nákladnější variantou, ale nespornou výhodou pochopitelně je skutečnost, že nejméně deset let si nemusíte dělat s ničím těžkou hlavu. Bydlení je nesrovnatelně komfortnější. Když se rozhodnete pro nový dům, můžete řešit otázku, zda se do stavby pustit svépomocí, nebo si najmout firmu. Záleží na Vaší šikovnosti a sebedůvěře.
Starý dům určený k rekonstrukci, to může být běh na dlouhou trať, zvláště, pokud nejste řemeslnicky příliš zruční. Mnohé rekonstruované domy vypadají úžasně, mají své specifické kouzlo, které nové domy ještě nemají, ale také to může dopadnout totálním fiaskem.
 řadové domy projekt

A co třeba v dražbě?

Napadlo Vás někdy, že dostupným způsobem, jak získat relativně levný dům je koupit si ho v dražbě? Zní to absurdně? Tak se nedivte, je to prostě realita. Jedná se o exekuční dražbu, kde se prodává bývalý majetek dlužníků. V rámci exekučních dražeb můžete nakoupit vše. Počínaje drobnými elektrospotřebiči a konče velkými nemovitostmi. Že je to poněkud kontroverzní? Rozhodně není důvod si nic vyčítat. Dotyčný člověk prostě majetek zpět nezíská tak či tak.