Co s vlasy u moře

Každá žena ví, že v létě je velice důležitá ochrana kůže. Proto si každým rokem pořizujeme ochranné krémy s vyšším a vyšším faktorem. Nezapomínáme ale na další součást našeho těla, která může být slunečními paprsky stejně ohrožena?
· Co vlasy, také je chráníte?
žena na pláži
o Mnoho žen asi zakroutí hlavou.
Jestliže ale nechceme mít po dovolené u moře vlasy ulámané a přesušené, měly bychom jim zajistit dostatečnou ochranu.Jednou ze zásad, které hlásají kadeřníci, je ta, abychom nechodily na barvu těsně před dovolenou u moře. Nejhůře jsou na tom s vlasy přes léto blondýny. Jako by nestačilo to, co musejí pro svůj odstín vlasů denně vyslechnout. Ty vlasy, které jsou odbarvované, se více vysušují.

Blondýny to mají těžké

Leckdy se stane ještě jedna nepříjemnost. Po vykoupání se v bazénu vypadá blond žena tak trochu jako příslušnice vodní říše. Její vlasy dostaly nazelenalý nádech. Co s tím? Marie Robinson, která pracuje v New Yorku jako koloristka, má pro tento případ jednu opravdu originální radu. Jelikož je sama platinová blondýna, vyzkoušela jeden trik. Pokud máte po koupání vlasy zelené, naplácejte si na ně kečup. Barva kečupu dokáže zelenou barvu bazénu zneutralizovat.
chůze v písku
o Má to jeden háček. Jestliže máte vlasy velmi světlé, může se po této proceduře stát, že dostanou béžovou barvu.
Asi bude přeci jen nejlepší vlasy ošetřit nějakou kvalitní kosmetikou a nespoléhat na kuchyňské produkty.Zkušení kadeřníci rovněž varují před tím, nechat si celou dobu, kterou trávíme na pláži, vlasy stažené do culíku nebo drdolu. Je lepší je nechat lekce proschnout, ale přitom je stále chránit nějakou vhodnou pokrývkou hlavy. Mezi kvalitní kosmetikou můžete najít ty přípravky, které nejen že chrání Vaše vlasy před UV zářením a přílišným teplem, ale dovedou vytvořit na vlasech ochranný film.