Doba bezplastová: jak na eko nákup

Zdravý životní styl a péče o životní prostřední se staly bezpochyby trendem moderní doby. My se zaměříme na životní prostředí a změny, kterými lze dosáhnout zlepšení momentálního stavu. Podnětem ke změnám se stal alarmující stav znečištění planety. Stále více si uvědomujeme, že spousta vyprodukovaného odpadu je zbytečná. Jeho množství však lze jednoduše snížit. Vydejte se s námi na cestu ekologického nakupování.
bedýnky ovoce

Vratné obaly

Pojďme rozlišovat mezi obaly na jedno použití a vratnými obaly. Tímto způsobem můžeme ušetřit plasty od čehokoliv, co vás jen napadne. Například od jogurtů, mlék, vod, luštěnin, oříšků, těstovin, mouky a také čisticích prostředků. Vratné obaly lze snadno recyklovat a vrátit do oběhu.

Plátěné nákupní tašky

Koupí textilních nákupních tašek zamezíte plýtvání a nadužívání plastových igelitek, jejichž doba rozkladu je neuvěřitelných 25 let. Počáteční investice se vám brzy vrátí, protože plátěné tašky lze používat opakovaně a po dlouhou dobu. V případě znečištění je stačí přeprat. Velice trendy se momentálně staly staré dobré síťovky. Tak proč nemít při nákupu (kromě dobrého pocitu) ještě styl?
obchod s pekárnou

Pryč se sáčky

Mikrotenové sáčky jsou nyní velké téma. Výrobci si však s tímto problémem elegantně poradili! Přišli na trh s ekologickými sáčky, které lze využít na nákup a uchování ovoce, zeleniny i pečiva. Bývají vyrobeny ze síťoviny, bio bavlny a tkaniny. V případě potřeby je lze prát, což jim propůjčuje dlouhou životnost. Často bývají kompostovatelné, což je skvělý způsob, jak se opotřebovaných sáčků zbavit a zároveň neznečistit životní prostředí.

Dejte na sebe

Nedovolte, aby vámi moderní trendy manipulovali. Vždy dejte sami na sebe a nenechejte se do ničeho nutit. V případě zájmu se každý z nás může zapojit a přispět ke zlepšení momentální situace. Mějme na paměti, že každá maličkost se počítá.