Víte, jak správně meditovat a uvolnit tělo a mysl? Meditace jako životní styl.

Neexistuje jediná a správná rada a pokud někdo tvrdí, že právě jím řečený způsob provádění meditací je ten jediný a správný, nevěřte tomu. Protože meditace jako taková je určitý způsob uvolnění těla a mysli a každý jsme jedinečný tvor a každému z nás vyhovuje něco jiného.
Proč se nutit do něčeho, co mi nedělá dobře? Proč meditovat ve společnosti lidí, když jsem introvert? Proč musí meditace doprovázet byť meditační hudba, když ji nesnáším? Proč, proč, proč … Také si kladete spoustu otázek a jste na rozpacích, co je pro vás to správné a přesné?
Chcete meditovat, vyzkoušet tuto metodu, ale na internetu pročítáte spoustu informací co, jak, kde, s jakými nástroji, s jakými poučkami a jste celí nesví?
meditace v přírodě
Zapomeňte na všechny poučky a začněte se věnovat sami sobě. Protože právě meditace je léčebný prostředek k navození klidu mysli, proto si ji nezatěžujte úvahami co a jak správně dělat. Věřte svému tělu a odevzdejte se mu.
Nejdřív se rozhodněte. Pak už jen postačuje si najít čas a místo, které vám vyhovuje k meditaci. Někdo zůstane v klidu a bezpeční domova, jiný zavítá do přírody a možná se najdou i tací, kteří potřebují společnost. Pamatujte na to, že nic není špatně.
Meditovat můžete v jakékoliv poloze, ve které vám bude dobře. Začátečníci se mohou posadit na židli s opěrkou, volně složit ruce do klína, opřít hlavu a učit se pomalu a pozvolna zklidňovat mysl a tělo.
Pro pokročilejší je žádoucí tzv. turecký sed, ruce volně položené na kolenou, hlava volně svěšená.
tibetská mísa
Já mám nejraději polohu vleže bez polštářku pod hlavou, ruce volně podél těla, nohy mírně od sebe. Pro chvíli se soustřeďte na ústa. Zprvu je můžete mít pevně sevřená právě proto, jak přemýšlíte co a jak správně provádět. Uvolněte se, uvolněte stisk a mírně pootevřete ústa. Ničeho se nebojte, nikdo se na vás nedívá, dovolte si naprostou pohodu a neposuzujte to, jak vypadáte. Alespoň pro tuto chvíli.
A nyní už jen stačí zavřít oči a nechat volně protékat myšlenky, vypnout mysl a ponořit se nejlépe do středu svého těla.
Meditace dokáže zklidnit mysl, odbourat stres a znovu nabudit a nalézt ztracené pocity.