Erekce je ovlivňována především vaší psychikou

Lidský mozek je http://ona.idnes.cz/jak-nejlepe-uspokojit-muze-ukazte-mu-co-vas-v-sexu-bavi-pgj-/vztahy-sex.aspx%3Fc%3DA091109_161158_ona_telo_jupjedna velká neznámá. Potřebuje jasná fakta k tomu, aby věděl. Pokud se mu tato fakta nedostávají, pak je schopný vymýšlet si své varianty, verze a důvody. Což mnohdy způsobuje nejednomu člověku obrovské trápení.

Hovoříte se svou partnerkou o tom, jak se zrovna cítíte? Mluvíte spolu o problémech, které vás trápí? Ať už se týkají vaší osobnosti, pracovního života či sexuální oblasti? Právě sex by měl být tou příjemnější stránkou našeho života. Pokud se však vnitřně něčím trápíme, neužíváme si jej tak, jak bychom měli. Postupem času se mu začneme třeba i úplně vyhýbat, a to je přece škoda.

intimní chvíle

V partnerském vztahu řeší sexuální problémy opravdu velká spousta lidí. Jestliže máte nějaké komplexy, nechte je vyplout na povrch. Promluvte si se svým partnerem o tom, co vás trápí a z čeho máte obavy. Mluvte jasně a narovinu o tom, co se vám líbí a čemu v sexu dáváte přednost. Vyhnete se tak právě tomu zmiňovanému domýšlení lidského mozku. Co nás většinou napadne, když partner sex odmítá? Jsou to myšlenky typu – on má nějakou jinou, nelíbím se mu, sex se mnou ho nudí… Mnohdy je však důvod úplně jiný.

Partner může mít obavy z toho, že vás nedokáže plně uspokojit, přestože orgasmu přímo při sexu dosahuje velmi malé procento žen. Tento problém se dá lehce napravit, zkuste například delší předehru, orální sex, nebo nějakou pomůcku. Další obavou může být malá výdrž. I tu však můžete trénovat. Vždy před vyvrcholením na chvilinku přestaňte, mazlete se a následně zase pokračujte. Postupem času by se měla výdrž sama upravovat.

intimní problém

Podobné psychické problémy pak mohou u mužů způsobovat problémy se samotnou erekcí. Příčinou tak nemusí být vždy nějaká vážnější nemoc, jak se mnoho mužů domnívá. Opravdu stačí pouze špatné psychické rozpoložení. Zpočátku lze problém řešit s pomocí volně prodejných prostředků například v podobě doplňků stravy. Jestliže by problémy s erekcí přetrvávaly, pak bude vhodnější navštívit lékaře.

Neřešte zbytečnosti, mluvte o svých problémech a naplno se užívejte sexu se svou partnerkou.