Ideální podmínky pro práci a ekonomiku

Vše to začalo koncem intervence České národní banky. Ta po dlouhou dobu záměrně omezovala růst měny, tedy prováděla restrikci. Poté co došlo ke skončení oslabení došlo ke znatelnému růstu. Koruna stále roste neskutečným tempem, kdy dosahuje hodnoty téměř 27 korun za euro. Tato změna se pro nás může zdát nedůležitá, ale následně to má vliv nejen na pokles cen vůči zboží ze zahraničí.
obchodní společnost.jpg
Ukončení intervence a posílení koruny má také vliv na nezaměstnanost, která nikdy nebyla nižší. To může také přilákat nové investory, kteří tvoří nové příležitosti jak pro firmy, tak i pro zaměstnance. Růstem ekonomiky roste také životní úroveň v Česku což se odráží na platech, které nás vedou zpět k zaměstnancům.
ruce v košili.jpg
Pro zaměstnance nastává výhodné období, ale pro zaměstnavatele už nikoliv. Jelikož je velice náročné zajistit si loajální a stabilní zaměstnance musí firmy přijít na zaměstnanecký trh s nejrůznějšími benefity a výhodami, které nabízí oproti konkurenci.
Jelikož na zaměstnance čeká deset podobných nabídek musí většinou firma přijít s něčím neotřelým. Avšak většinou se jedná o stále se opakující benefity. Mezi ty hmotné patří příplatky za práci přes čas, bonusy, zvýhodnění v podobě příspěvků na sportovní vybavení, poukazy na sportovní zážitky nebo wellness. To však samo o sobě nestačí zaměstnanec si také zakládá na prostředí ve kterém pracuje, na atmosféru na pracovišti nebo akceptaci v kolektivu.
Tyto veškeré faktory rozhodují, zda zaměstnanec v práci zůstane či nikoliv. Musíme mu nabídnou něco víc než prémie a bonusy, kterými si přilepší o pár tisíc za rok. Zaměstnanci ocení odpočívací místnosti, firemní školky, teambuildingové akce nebo kreativní zpestření pracovny. Pokud bude pracovník ve firmě spokojen nejen že tam zůstane, ale také bude pracovat pro firmu čemuž budou také odpovídat jeho výkony.
Situace na trhu je výborná, to je ovšem problém pro zaměstnavatele, kteří musí pracovníkům věnovat nadměrnou péči.