Inspirativní stránky pro rodiče s dětmi

Inspirace, ta se vždycky hodí, především pokud máte malé děti. V dnešní době máme spoustu možností, kde brát inspiraci, časopisy pro děti i pro rodiče, odborné publikace určené pro rodiče i prarodiče, webové stránky či blogy. Jaké stránky a blogy vám z vlastní zkušenosti doporučuji?

lahvičky s barvou

·         Pinterest

Pinterest je všeobecně známý, a především výborný prostředek ke sbírání inspirace na všechno možné. A to se týká i aktivit pro děti, jak výtvarných, vědomostních, vzdělávacích i sportovních. Chce to jenom trochu hledat, jak se říká, kdo hledá, ten najde. V současné době je již na pinterestu i velká česká komunita, takže není problém hledat i v češtině. Zkuste třeba hesla „tvoření s dětmi“, tvoření z papíru“, „aktivity pro děti“. Pokud budete zkoušet různá hesla, tak toho najdete opravdu hodně.

·         Mklife

V současné době jeden z nejoblíbenějších blogů zaměřených na děti, hračky, vzdělávání, aktivity a tak dále. Píše jej mladá maminka, lékařka a bývalá extraligová volejbalistka Míša, maminka dvou malých holčiček. Na blogu najdete spoustu inspirací na hraní, aktivity s dětmi jak doma, tak i venku, inspiraci na knihy, výlety ale také rady od lékařky zaměřené na příkrmy, očkování a jiné záležitosti.

·         Předškoláci

Magazín nejen pro učitelky, ale i pro rodiče nejen předškolního vzdělávání. Aktivity jsou určeny spíše pro děti od tří let, ale dají se samozřejmě upravit. Najdete zde aktivity pro různé roční doby, básničky a říkanky, hádanky, hry rozdělené podle věku nebo třeba písničky.
šťastný sourozenci

·         Matylda a Hugo

Velice známá webová stránka, sledující život maminky s dvěma dětmi. Najdete zde všechny možné aktivity pro děti, od her s plastelínou (play dough) až po sportovní aktivity. Články jsou především o prožitých aktivitách s dětmi, avšak pro inspiraci je tato stránka super, především pokud máte podobně staré děti.