Jak si zařídit praktickou domácnost

Hodí se před samotným článkem vyjasnit si, co to vlastně znamená praktičnost. Praktická domácnost je taková, jejíž uklízením netrávíme většinu času. Je tedy jasné, že volíme takový nábytek, který je snadno omyvatelný a udržovatelný. Například skleněný stolek může vypadat krásně, ale bude vyžadovat dennodenní čištění. Koberec je krásný a hřejivý a má v domácnostech své místo, ale na druhou stránku, když na něj vylejeme hrnek kakaa dá nám to chvíli zabrat, než nečistoty odstraníme na rozdíl od například plovoucí podlahy, kde by byl úklid hotový raz dva.
stůl s tulipány

Na novou pohovku je radost pohledět, ale za pár dní bude vše jinak

Potahy na pohovky jsou k dostání v obchodech s nábytkem, nebo věcmi do domácnosti celkem běžně a vyplatí se si ji pořídit. Jsou dnes sice na trh pohovky, které se snadno otřou vlhkým hadrem, ale s potahem neuděláme krok vedle. Dá se lehce stáhnout, vyprat a ušetří nám mnoho starostí s čištěním čalounění.
Ať už zařizujeme kuchyň, obývák nebo ložnici, vyplatí se mít vše prakticky uspořádané a přehledné. Pomoc mohou přinést organizéry, plastové boxy nebo látkové košíčky.
mísa na stolku
Velkou pomoci je, když máme při ruce košťátko, vysavač, smetáček, hadry na podlahu a čistící přípravky na jednom místě, a každý člen domácnosti o tomto místě ví. Domácnost se dá zařídit krásně i prakticky, chce to jen vzít rozum do hrsti a nenechat se zlákat líbivostí, protože musíme počítat s tím že světlé barvy a sklo jsou materiály na kterých je vše hned vidět. Nesmíme se také nechat strhnout módními trendy, ale hledět nadčasově.
Nikdo netouží být otrokem své domácnosti a neustále pobíhat s hadrem v ruce. Když vezmeme při výběru nábytku a doplňků rozum do hrsti, můžeme si později ušetřit mnoho starostí s úklidem. Před samotnou koupí si pečivě číst štítky ať máte přehled o tom, jak se nábytek čistí, zda je odolný proti znečištění a k jeho údržbě stačí jen mokrý hadřík.