Máte zkušenosti s nákupy z druhé ruky?

V poslední době nabývají na popularitě nákupy oblečení z druhé ruky. Second handy jsou populární zejména mezi mladými lidmi, kteří v nich nacházejí originální kousky pro svou garderobu. Co dalšího se ale dá z druhé ruky pořídit? Mnoho z nás určitě napadne auto. Vzpomínáte si ještě na svého prvního plechového miláčka? Pro spoustu lidí to byla ojetina z bazaru. Nebo třeba kolo, lyže nebo brusle. Populární jsou i bazary s elektronikou. Starší modely počítačů nebo telefonů často slouží stejně dobře jako nové. Jinými slovy, pořídit z druhé ruky se dá prakticky cokoli, co někdo jiný už nepotřebuje.

vetešnictví

Jak věci z druhé ruky pořídit? Nejjednodušším řešením je zapojit do hry internet. Prostě zadejte do vyhledávače, co hledáte, kde bydlíte, a přidejte slovo bazar. Skoro určitě najdete alespoň několik inzerátů, ze kterých se bude dát vybírat. Další možností je projít obchody ve vašem okolí, a porozhlédnout se tam. Výběr sice bude menší, ale zato máte jistotu, že váš nákup nepůjde tři týdny. Poslední možností je tichá pošta. Prostě po okolí rozhlaste, co sháníte, a budete překvapení, co nabídek se vám sejde. Skvělým nástrojem jsou v tomto případě sociální sítě. Zejména pokud jde o věci pro děti, tak těch se vaši spřátelení rodiče rádi zbaví. S nimi navíc můžete zorganizovat i výměnný bazar, při kterém se sejdete, podrbete, a ze kterého si něco odnese každý.
nákupy u stánku

A proč vlastně z druhé ruky nakupovat? Kromě toho, že ušetříte poměrně hodně peněz (mnohdy i devadesát procent ceny), tak vás může hřát dobrý pocit, že dáváte smysl věcem, které by jinak ležely ladem, nebo dokonce skončily na smetišti. U většiny věcí vůbec nevadí, že nejsou nové, a použité vám poslouží zrovna tak dobře. V současné době je retro opět v módě, takže třeba svetr co letěl za dob vašich maminek nebo křeslo z časů prababiček bude stylovým doplňkem.