Každý si svůj majetek chce chránit před vetřelci

Pokud patříte i vy mezi majitele pozemku, kteří se potýkají s častým jevem, kterým je samovolný pohyb cizích osob, je nutné provést opatření, které spočívá v zabezpečení pozemku vhodným oplocením. Oplocením vymezíte svůj pozemek a dáte všem najevo, že se jedná o váš soukromý majetek a nikdo nezvaný na něm nemá co dělat. K oplocení můžete požít různé materiály, ale pokud zrovna máte hluboko do kapsy, bude pro vás nejpřijatelnější drátěný plot. Ten sice sám o sobě nemá dlouhou životnost, ale ta se dá prodloužit, když samotný plot zpevníte betonovými deskami.

Vymezte hranice svého pozemku

Jakmile si postavíte dům, chalupu nebo jen malou chatičku, čeká vás ještě další, velmi důležitá věc, a to je stavba plotu. Bez oplocení by váš majetek nebyl chráněn a z vašeho pozemku by se mohlo stát například místní hřiště nebo skládka. Oplocení je tedy nutné v každém případě. Plot můžete postavit z jakéhokoli materiálu. Měl by ale plnit nejen funkci ochrannou, ale i estetickou. Každý plot se staví jinak, ale každý by měl mít podezdívku. Zvláště plot drátěný je náchylný ke korozi, kterou mu způsobuje zarůstající tráva. Ke stavbě podezdívky vám poslouží podhrabové desky, které najdete u nás .

Podezdívka z betonových desek

Ať už jste se rozhodli pro stavbu nového plotu nebo potřebujete opravit stávající plot, myslete dopředu na jeho životnost. Ne každý materiál vydrží stejně dlouho. Drátěný plot, který je nejčastěji používaný, je nejjednodušší a nejlevnější variantou ochrany vašeho pozemku, ale jeho životnost je velmi krátká. Drátěný plot je narušován zarůstající trávou a psy. Proti těmto negativním vlivům můžete ale takový plot ochránit pomocí betonové podezdívky, kterou lehce vyskládáte z podhrabových desek.