Moderní člověk v moderním světě

Dnes už je běžné, že se většina mezilidské komunikace odehrává prostřednictvím moderních technologií, jako jsou smartphony a počítače. Daleko častěji píšeme elektronické zprávy ve formě SMS nebo emailů, než abychom sedli a napsali obyčejný dopis. Bohužel s úřady je poněkud složitější a většina národa stále své dokumenty doručuje a vyzvedává osobně. To bohužel způsobuje velké přetížení úředníků, kteří místo aby se věnovali zpracovávání dokumentů, tak se dohadují s těmi, kdo je přinesli. Nejste-li zastáncem dlouhého čekání, a pokud byste ocenili neomezenou úřední dobu, můžete si zřídit elektronickou datovou schránku.

data

K čemu slouží

Datová schránka je elektronická podatelna různých dokumentů. Potřebné dokumenty jen nahrajete do systému a pak sledujete, jak prochází procesem zpracování. Vyřízený dokument je Vám zaslán stejným způsobem zpět.

Jaké má výhody

Výhody jsou zřejmé na první pohled. Pokud využíváte datovou schránku, všechny dokumenty můžete podat přímo ze své kanceláře nebo domova, nemusíte chodit na úřady. Ušetříte si mnoho času, který byste jinak strávili čekáním ve frontě. Nejste omezeni ani úředními hodinami, dokument nahrajete kdykoliv budete potřebovat. Pokud bude s dokumentem nějaký problém, nebo bude třeba doplnit pár údajů, hned to vy systému uvidíte a můžete chybu okamžitě napravit.

kybernetika

Kolik to bude stát

Tuto službu sice nejde poskytovat zdarma, ale po porovnání všech nákladů na dopravu a čas strávený neproduktivním čekáním zjistíte, že poplatky spojení se zřízením a udržováním datové schránky jsou pro Vás vlastně výhodnější, než stále chodit na úřady osobně.
Jak velkou datovou schránku si zřídíte, záleží pouze na Vás. Malý živnostník si bohatě vystačí se základní verzí, ředitel menší firmy bude muset sáhnout po rozsáhlejším balíčku služeb. Ke všem variantám je Vám samozřejmě k dispozici neomezená technická podpora připravená okamžitě vyřešit každý problém, který se u Vás v systému vyskytne.