Nejkrásnější památky v Praze

Stověžatá Praha – město, na které jsme jakožto Češi velmi hrdí. Naše nadšení pro toto město sdílejí také turisté, kteří se sem rádi vrací a užívají si zde jak dovolenou, tak prázdniny. Do hlavního města České republiky jezdí i mnoho zahraničních studentů, studují zde na velmi prestižní Karlové univerzitě.prašná brána
 
Město plné kostelů, klášterů, paláců, židovských památek, každý si zde najde své. Mezi nejnavštěvovanější ovšem patří Pražský hrad. Jedná se o nejvýznamnější český hrad, ve kterém sídlí prezident České republiky. Byl postaven již v devátém století a od této doby zde žili velmi známé rody – Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci ale i Habsburkové. Můžeme zde vidět také české korunovační klenoty. Nedílnou součástí hradu je katedrála svatého Víta, kde byli korunováni čeští králové a někteří jsou zde i pohřbeni. Kromě panovníků je zde pochováno i mnoho významných biskupů, šlechticů nebo arcibiskupů.
 
Karlův most – jedna z nejznámějších staveb centra naší země. Most je veden přes řeku Vltavu a spojuje tak obě části Prahy (Staré Město a Malou Stranu). Dříve se most jmenoval Juditin, ale byl stržen a Karel IV. Nechal postavit most nový, který známe do teď. Tento most byl významný také pro zahraniční obchod, kdy přes něj vedly evropské obchodní stezky. Po mostě jsou rozestavěné sochy, mezi nejznámější patří např. socha Jana Nepomuckého nebo Bruncvíka. Soch je zde celkem třicet.
 
Václavské náměstí je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí turisty ale i Pražany. Najdete zde vše, od nákupních domů, až po občerstvení formou restaurací a fastfoodů. Najdeme zde i kina, nebo světoznámou Lucernu. Největší ikonou Václavského náměstí je socha svatého Václava na koni. Toto náměstí je také známe díky tomu, že je druhé největší v České republice. Své místo zde také zaujímá další typicky známá stavba, a to Národní muzeum.Karlův most
 
Praha je krásné město, které nabízí spoustu různých výletů jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi a byla by škoda takového města, které máme v naší zemi nevyužívat.