Moderní CNC technologie

Klasické ruční obrábění na strojích se postupně stává minulostí, protože dnes se hlavně využívá CNC strojů, jenž mají v sériové výrobě větší produktivitu.

Moderní CNC technologie

O co se jedná?

Jak je obecně známo, tak obrábění je proces, při kterém obrobku dáváme určitý tvar, ovšem zde tento proces vykonávají předem naprogramované stroje. Ty jsou řízené číslicovým počítačem, a proto spousta firem stále shání šikovné programátory v tomto oboru, takže tato technologie má jistou budoucnost a neustále se bude posouvat dál. Již dnes je až neuvěřitelné, jakým pokrokem CNC stroje prošli a co všechno dokážou. Samozřejmě mají vysokou přesnost a produktivitu, čímž naprosto předehnali klasické pracovníky například u soustruhů a frézek. Samozřejmě je spousta druhů, kdy ty nejjednodušší pracují v jedné ose a nesložitější v pěti osách, kdy se vyrábí složité součásti jako turbíny.

strohní závitník

Ovšem takové obrábění se netýká jen kovů, protože dnes není ani výjimkou opracovávat například dřevo. A proto se přesně nedají určovat nějaké celkové náklady, protože každá firma má jiné potřeby, a proto nakupuje vhodné stroje. Ovšem rozhodně se postupný přechod na tuto moderní technologii vyplatí. Přeci jen si můžete vyzkoušet udělat na klasickém soustruhu několik kusů a ty stejné kusy nechat vyrobit na CNC stroji. Zjistíte, že se moderní technologie nedá rozhodně předehnat a má navrch v mnoha ohledech.

Řezačka

Dnes se řezání pomocí CNC strojů používá velice hojně, ovšem má smysl nákup těchto strojů a vyplatí se? To vše si nyní shrneme. Hned první výhodou, jenž se nedá popřít je dokonalá přesnost, s čímž je spojený pěkný hladký řez. Paprsek má vice široké využití, a proto zvládne vytvářet všelijaké tvary, ovšem řezáním to většinou nekončí, protože pomocí laseru se dá, jak je známo i svařovat. Zároveň se dají použít i na spousty typů materiálů, přičemž stále dosahují vysoké rychlosti práce. Možná se Vám zdá pořizovací cena opravdu velká, ovšem investice se určitě vyplatí. Dnes se snaží mít firmy svou výrobu automatizovanou a s tímto procesem tomu není jinak. Kde nakoupit stroj nejlevněji?

laserová řezačka

VýběrCNC laserových řezacích strojů je obrovský a zde máte naprostou záruku nízké ceny. Na tomto webu máte neustálí přehled všech možných strojů k prodeji či nákupu právě teď.