Nová vrata

Ať se nám to líbí či ne, stavení se bez nich neobejde. Z devadesáti devíti procent to bývají vrata do garáže, a někde ještě jedny při vjezdu do domu, nebo na zahradu.  

S takovými vraty není žádná legrace, a dokonce mohou ohrozit i zdraví. Nevěříte? Představte si zimu, sněhovou vánici, vaše staré vrata a teplo v autě. Musíte ven, dálkové ovládání nemáte a vy samozřejmě vyběhnete jen tak, však je to chvilka a pak zase zpět. Během této malé chvilky vás „ofouklo“, a máte nemoc na krku. Pokud jen lehčí angínu, tak to jde, ale může to být i něco těžšího. Tím pádem musíte na nemocenskou, když už kvůli ničemu jinému tak proto, abyste nenakazili kolegy v práci, a tím pádem dozná úhony vaše peněženka.  

Stará vrata

Tak vidíte, stará vrata a takových potíží. Není lepší přeci jen si pořídit nová? 

Průmyslová vrata mají mnoho druhů, a pro vás asi bude nejdůležitější to, jak se otevírají. Bez rozmýšlení volte ty, které mají dálkové ovládání, ale to mají již asi úplně všechny. Přesto se raději informujte. Způsob otevírání musíte pak volit podle vašich možností, tedy podle terénu. U garáže problém nebude, tam je vrata kam „ukrýt“, ale venku to bude složitější. Pokud nebude místo na klasické křídlové a tím klasické otevírání, budou muset být pojezdové a ty jezdí hned vedle plotu, kde se jim to musí umožnit.  

Pokud byste nevěděli jak, tak k vám od prodejce vyšlou muže, který vše vyměří a poradí. A nejen to, pokud bude onen muž z firmy výše zvýrazněné, přijde později i s kolegy a provedou vám celou montáž, jak my rádi říkáme, sakum pikum se vším všudy. Tedy, ráno odjedete z domu a večer přijedete k novým vratům. Máte-li firmu a chcete je tam, bude tomu stejně, akorát s tím rozdílem, že asi ráno nikam neodjedete.  

Nová moderní vrata

Vidíme tedy, že pořízení nových vrat není zase taková hrůza, jak by se dalo očekávat a v podstatě může být vyřešena přes den, nemáte-li ovšem nějaké speciální požadavky.