Uber – speciální taxi služba

Uber je takové netradiční taxi. Místo dispečinku, kde si klasicky objednáváte své taxi, Uber funguje díky mobilní aplikaci, kde si objednáte svého řidiče, který vás odveze z místa na místo. Uber je taktéž oproti jiným taxi službám jiný v tom, že řidiči vozí své zákazníky ve svých vozech, nikoli ve vozech, které patří nějaké taxi službě. Tento koncept vznikl ve státě Kalifornii, městě San Francisco. Na celém světě Uber má více než miliardu zákazníků po celém světě, který se jím nechají převážet.
taxi linka

Výhody Uberu

1. Svůj odvoz si zajistíte velmi rychle stáhnutím aplikace na Váš smartphone (dostupný je pro všechny operační systémy).
2. Díky této aplikaci si vyberete svého řidiče, čas a místo odjezdu a cíl jízdy. Zároveň podle vzdálenosti, kterou potřebujete ujet, uvidíte v aplikaci i cenu jízdného.
3. Platba za službu je taktéž jednoduchá, strhne se z Vaší platební karty. Takže už nemusíte na nic myslet. Prostě jen nasednete a odjedete tam, kam potřebujete.
4. Další výhodou Uberu je to, že v mnoha městech už nahradil všechny drahé taxi služby, protože s nimi už nikdo nechce jezdit, protože své zákazníky povětšinou okrádali. Uber je prostě spolehlivý a levný.

Uber u nás v ČR

Uber funguje v Praze už od roku 2014, ale až teď zažívá většího zájmu. Dokonce se i v roce 2017 přidal do Brna. Na rozšíření do dalších českých metropolí si budeme muset počkat. Samozřejmě Uber je celosvětově velmi oblíbený, takže podle předpokladu by to nemělo dlouho trvat.
ulice new yorku

Kategorie aut, které si na Uberu můžete objednat?

Jsou 3 kategorie, které si prozatím v Praze můžete od Uberu objednat.
1. UBERPOP – vozidlo mladší 10 let s řidičem
2. UBERSELECT – lepší řidič na základě hodnocení od zákazníků s lepším vozidlem střední třídy
3. UBERBLACK – přijede pro Vás limuzína s řidičem gentlemanem v obleku

Krásná myšlenka Uberu

Uber myslí i na handicapované řidiče, kteří jsou hluchoněmý. Vždy poznáte v aplikaci podle symbolu, že jste si vybrali řidiče, který vás nemůže slyšet. Komunikace probíhá přes zprávy, které mu můžete napsat a ukázat. Je to velice hezké, že i takto handicapovaní lidé mohou dělat práci, která je alespoň trochu jistě naplňuje, a mohou si ve svém volném čase přivydělat.