Větrání beze ztrát

Novostavba rodinného domu a vše je podle vašich představ. Už při zpracování projektu jste dbali o to, aby byl dům co nejméně energeticky náročný. Záleželo vám na tom, aby částka, kterou budete do budoucna platit za vytápění domu, byla co nejnižší. V tom vám velmi pomohly moderní materiály. Nový typ oken a dokonalé zateplení fasády a izolace. Už se těšíte na to, až bude stačit jen malý zdroj tepla a dům si dlouho udrží příjemné klima. Nezapomněli jste na něco? Žádný z domů ani bytů, nemůžete zcela uzavřít před prouděním vzduchu. V takovém případě by vám hrozilo, že se vám okolo oken a na jednotlivých zdech v místnostech, začnou objevovat plísně.

příjemné foukání

A jak se zbavit vlhkosti a nepříjemného vzduchu doma? Je třeba vyvětrat. Otevření několika oken a za chvíli je uvnitř v domě velmi nepříjemný chlad. Je třeba zvýšit teplotu, na kterou máte nastaveno vytápění, aby vám umožnila i pravidelné větrání. V takové chvíli vás však zase začnou trápit náklady za energie, jelikož velká část vámi uspořených prostředků najednou doslova vyletí oknem.

U novostaveb, kde vám záleží na tom, aby byly energeticky co možná nejméně náročné, nebo dokonce pasivní, vždy sáhněte po větrání se systémem rekuperace . Tento moderní způsob větrání vám zajistí stále čerstvý vzduch, ovšem takový, který už bude ohřátý na příjemnou teplotu. V domě tak nezaznamenáte žádné nepříjemné změny teplot, které by byly způsobeny častým větráním. A teplotní ztráty způsobené větráním mohou představovat až čtyřicet procent!

bezhotovostní platba

Pokud si tento údaj představíte jako něco, co nebudete muset každý rok platit a vynásobíte počtem let užitnosti domu, jedná se o obrovskou úsporu!

Žádné nepříjemné a nebezpečné plísně, žádná zvýšená vlhkost vzduchu. Vás se tyto problémy nebudou týkat!