Vzduchotechnika a rekuperace

Ani teplo ani chlad, bude nám tak akorát!

Příjemný či nepříjemný vzduch v místnosti, kde se nacházíme?

Přemýšleli jste už někdy nad tím, jestli to u Vás doma voní? To je přeci základ, na který bychom také měli dbát, abychom se doma dobře cítili. Chcete, aby to u Vás doma pokaždé vonělo rozkvetlou loukou nebo alespoň čerstvým a svěžím vzduchem?

unikátní tulipány

Když přijdete domů, co často cítíte? Ano, bohužel je to vydýchaný vzduch. Vůně nádobí, když vejdeme do kuchyně, zbytky jídla, které jsme nestihli večer uklidit z linky, protože jsme šli spát. Jakmile ráno akorát vstanete a odejdete, dům se uzavře a vydýchaný vzduch v něm zůstává až do odpoledne, kdy se vrátíme domů a konečně můžeme trochu vyvětrat a dát našemu domovu novou vůni.

kráska v okně

Jenomže tento nahromaděný vydýchaný vzduch přispívá také k rozmnožování plísní, tvorbě bakterií a dalších mikrobů, které jsou samozřejmě nežádoucí. V domě se nám drží více vlhkosti a nemůžeme tomu zabránit, protože nemůžeme přece nechávat okno do kořán, abychom mohli pořádně větrat, když nejsme doma.

Jak tedy tuto problematiku vyřešit?
V dnešní době už existují systémy, které jsou moderní, spolehlivé a především praktické. Tato problematika se nazývá rekuperace vzduchu a týká se vždy nějakého objektu nebo budovy. Vzduchotechnika Zlín ví, jak na to a pomůže Vám s celým projektem od prvopočátků až do posledních úprav a detailů.

obilné pole

Rekuperace rodinných domů

Systém větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v našem domově. Zároveň se minimalizují ztráty tepla, což je pro nás také velice důležité, protože jak se říká, netopíme přeci pánubohu do oken. Tepelné ztráty větráním u běžných rodinných domů, kde je zajištěno větrání pomocí mikroventilace nebo okenních štěrbin, tvoří až 40 % celkové ztráty objektu. Díky tomu je objekt větrán automaticky. Systém bude sám větrat a to i v případě, že nebudete doma, ale přesto je celý dům bezpečně zajištěn a nehrozí žádné vniknutí přes otevřené okno.