Zdokonalte šikovnost svých potomků

Když se u Vašeho potomka objeví sklony k montování a demontování, víte, že ho můžete podpořit senzačním způsobem ?

Určitě by se Vám nelíbilo vidět rozebrané hračky, protože některé z nich už nejdou ani dát zpět do původního stavu. Ale Váš potomek si nemůže pomoci. Dostal se do období, kdy potřebuje zjistit, jak ta věc vypadá uvnitř. I když se mu mnohdy podaří hračku smontovat zase zpátky, obvykle bývá nefunkční.

puzzle

Tolik peněz vynakládáte na koupi hraček, které rozvíjí synovu fantazii a kreativní přístup ke hře, a on je prostě rozbije!

Ale ne. Mýlíte se. Rozbíjení hraček vypadá úplně jinak. Hází s nimi? Dupe na ně? Snaží se je rozlámat? Nikoliv. On jen potřebuje přijít věcem na kloub. Pokud si právě tento vzácný úkaz u svého syna uvědomíte, pak je potřeba jej podpořit! Máte jedinečnou šanci prohloubit synovu dovednost montování a demontování věcí. Jejich skládání tak, aby z něj mohl jednou vyrůst, třeba inženýr.

K tomu jsou velmi vhodné dřevěné skládačky, které dostanou konečný tvar hraček. Můžete si je ve finále vystavit, protože báječně vypadají. Nebo si syn může s nimi hrát. A dřevo je tak příjemný materiál! Žádné plasty, ale přírodní materiál, se kterým se dobře pracuje, protože je pro práci s ním dokonale ohlazen. To proto, aby Váš syn za Vámi nepřišel s třískou v dlani.

skládačka

Skládáním jednotlivých dřevěných dílků do konečného výsledku se Váš syn zabaví natolik, že i Vy z jeho zábavy budete profitovat. Budete mít totiž klid a čas také pro sebe. Nebudete se už dívat na jakoby rozbité hračky, protože syn bude mít možnost si poskládat zcela nové. A sami moc dobře víte, že svou vlastní práci nikdo ničit nebude. Proč by to dělal, když skládání věnoval tolik svého času a obratnosti!

Přemýšlejte o variantě dřevěných skládaček a vyzkoušejte, zda se syn chytí. Pokud ano, jste na správné cestě k jeho vývoji!