Pergola o čtvercovém půdorysu


Říkejte si, co chcete, ale na tom jak bude jakákoliv pergola působit, záleží na jejím umístění. Musí být praktické a zároveň logické. U pergol, které jsou jakoby napojeny na dům, je věc o něco jednodušší. Bude umístěna tam, kde je z domu zahradní vchod, nebo v jeho nejbližší vzdálenosti. Pergola volně stojící na pozemku zahrady je už vychytanější záležitost. Musíte vít v úvahu jak účel pergoly, tak její umístění na pozemku (pergola je a bude dominantou), tak k ní musí být pohodlný přístup pomocí nějakého zahradního chodníčku.

Pergola ze středomoří

Co se týká účelu pergoly, může být pouze odpočinkovým místem, pro dny beze srážek. Zastřešení mohou tvořit jen lamely, či konstrukce, po které se může pnout například víno. Tyto pergoly jsou oblíbeny hlavně v teplých oblastech středomoří, čemuž je nutno přizpůsobit charakter celé zahrady.

Pergola může být ale vybavena i pevno střechou. Poskytne uživatelům azyl i v případě deštivých dní. A když do ní instalujete navíc například i gril, může být užívání pergoly zvláště populární a příjemné. Jen se trošku zasněte. Vlahý letní večer, příjemné osvětlení pramenící z řady vkusných světel společně se svíčkami, vonící steaky, v kyblíku se chladící lahodné vínko, příjemná společnost. Romantika, klídek a pohoda. To je přece hlavní důvod, proč pergolu stavíme, nebo ne?

Naše pergoly jsou všechny vkusné a určitě si z nich vyberete. Doporučujeme především ty s pevnou střechou, kterou pokrýváme asfaltovými šindeli. Zaručujeme její odolnost proti vodě. Konstrukce může být naprosto jednoduchá, tvořená pouze čtyřmi hranoly, nesoucí střechu.

Dřevěný rošt k pergole

Pergoly 4×4 ale můžeme vybavit plastickými rohy, které tvoří rohový nosný trám a k nim přilehají další v každém rohu další dva trámky. Hlavní trám je s těmi pobočnými propojen jakousi sítí, dřevěným roštěm. Celou konstrukci můžeme nechat v přírodní barvě dřeva, případně ji můžeme namořit barvou, kterou zákazník požaduje. Dodáváme pergoly na klíč i jako stavebnici.