Player Unknown Battlegrounds (PUBG)


Každý, kdo aspoň trošičku sleduje svět počítačových her, už o tento název určitě někdy zavadil. Jedná se o střílečku, kterou můžete hrát buď samostatně, s parťákem nebo rovnou ve skupince čítající celkem čtyři hráče. Je jen na Vás, co si vyberete.

Princip hry spočívá v tom, že na začátku skáčete z letícího letadla čítající přibližně 95 až 100 hráčů. Vyskytujete se na jedné ze čtyř herních map (Erangel, Sanhok, Vikendi a Miramar). Do kterých míst skočíte je čistě a pouze Vaše volba, ačkoli pokud hrajete v týmu nebo jen ve dvojici, doporučujeme držet se pohromadě.
siluety odstřelovačů

Po dopadu na vybrané místo začíná takzvané lootování neboli probíhání objektů a domů pro nabrání zbraní, nábojů a ostatních předmětu, díky kterým se snažíte hru vyhrát. Na výběr máte ze spousty zbraní od obyčejné malé pistole, brokovnice, samopaly, až po odstřelovací pušky, granáty atd. Ke každé zbrani také můžete najít různé vybavení, jako je například tlumič, pažba, větší zásobník na náboje či různé přibližovací zaměřovače. Na střelbu potřebujete logicky také náboje, ty opět musíte hledat. Při lootování musíte také dávat pozor na soupeře, ten totiž hledá předměty také a pokud se mu podaří rozstřílet vaši postavu, může si vzít jakoukoli věc, co jste měli u sebe. Stejně tak i vy máte možnost přijít k předmětům, stačí pouze najít nepřítele a zabít ho.
kovová helma

Po celou dobu se v průběhu hry zmenšuje herní zóna, ve které se ona hra odehrává a v každé hře se cesta zóny odebírá jiným směrem, aby hráči nemohli předem vědět, kde hra skončí. To tedy pro všechny znamená nezdržovat se zbytečně mimo tuto vyznačenou hranici. Pokud zde jste, ubíráte si tím život a můžete se tím i zabít. Samotné zabíjení ostatních je rozděleno na dva způsoby. V solo hraní umřete hned, zatímco v duo módu nebo ve skupině nejdříve schytáte „knock-up“, čili spoluhráč ještě má šanci Vás zvednout předtím, než soupeř své dílo dokoná.

Celá hra končí ve chvíli, kdy zbyde poslední hráč, dvojice či tým a už nemá žádné protivníky. Dnes máte možnost jak počítačové, tak mobilní verze této zábavné hry.