Odzvonilo starým klasickým svítícím baňkám a na řadu přišlo LED osvětlení

Pokud jste se ještě nad problémem s velkými výdaji za elektrickou energii nesetkali, pojďme se na to podívat společně a najít řešení, jak šikovně ušetřit nějaké peníze z rozpočtu. Na trhu se totiž objevily
úsporné světelné zdroje, které moderními technologiemi výrazně předčí klasické Edisonovy baňky.

Nahradily je totiž technologicky mnohem úspornější LED žárovky e14, které mají menší závit a hodí se tedy, jak do klasických lamp a lustrů, tak i do bodových světel, které se těší stále větší oblibě u uživatelů.

Jaké tvary mají úsporná světla?


To záleží vždy na vás a na vašem výběru. Můžete si vybrat jakýkoliv design a tvar, od podlouhlých, přes oblejší, svíčkovité i rozšířené. Záleží na typu a druhu světla, kam je chcete v domácnosti našroubovat. Menší závit u LED žárovek e14 vám umožní je dát i tam, kde je konečné světlo menších rozměrů, hodí se i to stropních bodových světel. Můžete různě kombinovat podle nálady teplotu osvětlení, která bude dokreslovat vaši rodinnou pohodu.

Jaká je životnost takových svítidel?


Na tuhle otázku se jistě zeptá každý, kdo rád kupuje trvanlivé věci. Budete příjemně překvapeni, když se dovíte, že jsou to desítky tisíc hodin. Výhodou je navíc nízký příkon a vysoký výkon. Tedy tady je odpověď i na otázku ekologie avyužívání elektrické energie výhodněji.

Mohou svítit nepřetržitě? Nepraskají nebo nepřehřívají se?Tady vás jistě překvapí odpověď. Nejen, že je ideální když svítí hodně často nebo stále, ale navíc se opravdu nepřehřívají. Princip nového technologicky výhodnějšího systému je totiž ukryt v samotné LED žárovce e14.Ušetří až 90% energie tím, že funguje na principu hořícího plynu uvnitř žárovky, nikoli na klasickém vláknu, které musí žhavit po celou dobu svícení. Novodobé osvětlení tedy potřebuje na hoření výkonný pouze startér, který po zažehnutí plynu už nemusí dál žhavit a tímšetří elektrickou energii. Proto je vhodné svítit stále. Jediné, co nemají LED zdroje příliš rády, je nižší teplota okolního prostředí.