Co je příčinou nemocí a bolesti

Pokud jsme nemocní, nebo nás něco bolí, většinou sáhneme po nějakém prášku a očekáváme, že nás zbaví bolesti a budeme zdraví. V případě, že obtíže nepolevují navštívíme lékaře. A ten nám většinou opět předepíše nějaký konvenční lék. Případně doporučí zdravější životní styl.
Ale jak je potom možné, že i lidé, kteří žijí opravdu vzorově, jsou vegetariáni, vegani, v jejich stravě naleznete bio zeleninu, ovoce, superfoods, věnují se sportu, meditují, nekouří, neholdují alkoholu, a přesto jsou nemocní?
A stalo se vám někdy, že by vám lékař, kromě změny životního stylu doporučil, abyste se více smáli, byli optimističtější, nepodléhali stresu a na svůj život pohlíželi s určitým nadhledem? Pokud ano, pak vám k takovému lékaři gratulujeme, protože to s péči o vaše zdraví, opravdu myslí dobře.
nachystaé léky

Ačkoli doposud současná konvenční medicína prakticky nezohledňovala souvislost mezi lidskou psychickou a onemocněním, podle nejnovějších výzkumů, je tato příčina velmi úzká.
Asi jste si nikdy nepomysleli, že vaše srdeční onemocnění může souviset s napjatými vztahy, které u vás doma vládou.
Anebo, že za váš diabetes může to, že jste svým dětem rozdali všechen svůj majetek, a tak jako hlavní hrdina známého románu „Otec Goriot“ populárního francouzského spisovatele „Honoré de Balzaca“, teď z okna domova důchodců stále, ale marně vyhlížíte, své nevděčné potomky, kteří se k tomu, aby vás alespoň navštívili vůbec nemají.
muž s bolestí
A když vás lékař zaskočí krutou zprávou o rakovině, asi vás ani nenapadne, že její příčinou je vaše „nejlepší“ kamarádka, která jste důvěřovala, svěřovala jste se jí, ona, s vámi vždy souhlasila, obdivovala vás a chválila, a pak jste se náhodou dozvěděla, že pro ni neznamená vůbec nic a její chování byla ve skutečnosti jen faleš, přetvářka a všude vás pomlouvá.
Ačkoli jsou tyto příběhy zdánlivě různé, všechny mají společného jmenovatele. A tím je smutek, křivda, výčitky svědomí, špatná nálada, deprese a s nimi spojený stres.Jakákoli napjatá situace, a hlavně dlouhodobý stres, totiž v našem organismu zvyšuje hodnoty hormonu kortizolu, který nastoluje v těle pohotovost. Organismus se s každým stresem a zvýšením kortizolu vysiluje a vyčerpává a zároveň se snižuje imunita, a pak přicházení nemoci.
Pokud se začnete na svět dívat více optimisticky, budete se více smát a netrápit se věcmi, které stejně nelze změnit, uvidíte, že se vám různá onemocnění zdaleka vyhnou a bolest bude pro vás minulostí.
Že to není možné, protože svět je slzavé údolí? Není to pravda, vždy jde o úhel pohledu, je to stejné, jako s poloprázdnou a poloplnou sklenicí vody. Na všem lze najít něco pozitivního, je to jen na vašem vnímání a přístupu